2005/804
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Bakkebord med stel af hvidlakeret træ. Top af lertøj dekoreret med motiv i blå glasur på lys grå base. Sign. Bjørn Wiinblad 81. H. 59. L. 64. B. 46.
Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser, mærker og smuds.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud