1327/836
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 258”. Sovesofa af bøg med opklappelig ryg, løs hynde og ryg med orange uld. Udført hos Getama, Gedsted. L. 205.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hynde med pletter.
Moderne kunst og design, 2. juli 2013
Vurdering
Hammerslag