2040/515
“LC-1”. Et par armstole med stel af forkromede stålrør, sæde og ryg med sort skind. Udført og mærket hos Cassina, Italien. (2)
Stemplet nr. 53249 og 53256.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||