Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)
Selvportræt. Sign. Karl Larsen. Olie på lærred. 93×73. Uindrammet.
Proveniens: Kunstnerens familie.
Større afskalninger hovedsageligt venstre side.
910179 |