2142/​716

Dansk møbeldesign

Safaristol med stel af bøg udspændt i sæde og rug med kanvas, armlæn med kernelæder. 1970'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet kanvas. Uoriginale snore under bunden.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag