2142/716
Dansk møbeldesign
Safaristol med stel af bøg udspændt i sæde og rug med kanvas, armlæn med kernelæder. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet kanvas. Uoriginale snore under bunden.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag