2131/223
Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870)
Bondepige med to køer. Sign. W. Zillen 1865. Olie på lærred. 26,5×37.
Enkelte retoucheringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag