2034/260
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, skive af hvid emalje. Empire form, 19. årh. H. 46. B. 30. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag