2034/​260

Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, skive af hvid emalje. Empire form, 19. årh. H. 46. B. 30. D. 14.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag