Emile Charles Lambinet (f. Versailles 1815, d. Bougival 1877)
Sø ved en skovlysning, Frankrig. Sign. Emile Lambinet. Olie på træ. 26×33.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1412, 2014 nr. 55.
Enkelte minimale krakeleringer og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020