2427/721
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Opstilling. Usign. Litografi i farver. Lysmål 49×69.
Papiret er gulnet. To huller efter tegnestifter øverst samt papirtab ved margen efter sølvfisk. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 2. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud