1946/​107

Fransk lysekrone af forgyldt bronze, behængt med prismer, otte svungne lysarme monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 90. DIam. 65.

Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag