2125/140
Svensk klapbord af bemalet træ, i siderne gulvlange klapper, prydet med blomster. 19. årh. H. 76. L. 109. B. 26/170.
Ridser og mærker. Restaureret. Revner i træet. Løs i samlingerne. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud