2414/65
George III standur i kasse af nøddetræ, skive af forgyldt messing. Sign. Frans. Dela Balle London. England, ca. 1775. H. 244. B. 48. B. 33.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag