2437/​17

Fransk lysekrone af forgyldt bronze med fire lysarme samt en invendig lysholder, skål af blåt glas og behængt med prismer. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. Diam. 43.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Få løse prismer medfølger. Boret efter el.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?