2141/9082
Engelsk George III lygteur med musikværk, kasse af mahogni, skive af messing med gennembrudt hjørne ornamentik, værk med eks klokker samt slag klokke, datoviser. Plakette sign. John Baker, Hull. 18. årh.s slutning. H. 49. B. 29. D. 20.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul, optræksnøgle og nøgle.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud