2419/786
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af teak. Sider og ryg betrukket med grøn uld. Sædehynde med lys uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag