2015/772
Svensk design
Cirkulært bordspejl med stel af lakeret metal, bølget ramme samt fødder af messing. H. 48. Diam. 34.
Fremstår med alder og brugsslitage, herunder ridser, mærker, smuds, rust og afskalninger. Ramme knækket et sted (se foto).
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud