2440/​314

Ovalt fad af sølv, ligeknækket profileret fane. Stemplet 835s Vægt 319 g. L. 31,6 cm. B. 21,6 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1017669 1.300 DKK
961380 1.250 DKK
915162 1.200 DKK
1139403 1.150 DKK
828522 1.100 DKK
891280 1.050 DKK
1017669 1.000 DKK