2140/966
Italiensk design
To bøger om italiensk design. (2)
Paolo Palma og Carlo Vannicola: “Italian light 1960–1980 - Cento lampade della collezione Cortopassi”. ALINEA, Firenze, 2004. 130 sider.
Frederic Leibovitz: “Gino Sarfatti”. Galerie Christine Diegoni, 2008. 175 sider.
Let brugsslitage.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag