2140/​966

Italiensk design

To bøger om italiensk design. (2)

Paolo Palma og Carlo Vannicola: “Italian light 1960–1980 - Cento lampade della collezione Cortopassi”. ALINEA, Firenze, 2004. 130 sider.

Frederic Leibovitz: “Gino Sarfatti”. Galerie Christine Diegoni, 2008. 175 sider.

Let brugsslitage.

Moderne kunst og design, 5. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK