2204/754
Dansk snedkermester
Et par spisebordsstole af mahogni. Sæde betrukket med blå uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Løse samlinger. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag