2044/​264

Delft skål af fajance, dekoreret i blå med haveparti. 18. årh. H. 6,5. Diam. 30.

Kanthak og glasurafskalninger. Hårrevne under bund. Mindre fordybninger og uglaserede pletter på spejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag