2434/221
“Kristus”. Figur af biscuit. Stemplet Budde Lund, Eneret, Copenhagen. H. 37,5.
Efter statue modelleret i Rom 1821. Original i Vor Frue Kirke i København.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på draperi og ene finger, samt reparerede arme.
Vurdering
845333 (Autobud) | ||
1048448 | ||
845333 | ||
1163001 (Autobud) | ||
845333 | ||
1163001 (Autobud) | ||
845333 | ||
1163001 |