Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Le monde des Fables de Charles Perrault”. Sign. Corneille 75 samt på blændrammen. Stemplet Realizzazione Cegna Editore / Centro Maesta. Edition 110. Serigrafi på lærred, sammensat af otte dele. Samlet størrelse 151×280.
Malerier og grafik, 8. marts 2017