1921/1707
Kinesisk censer af patineret bronze, sider med stiliserede elefanter. Mærket Yong Cun Zhen Wan. Qing. 19. årh. H. 6,5. Diam. 12. Vægt ca. 815 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag