C. M. Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Strandparti med Sæby kirke i baggrunden. Usigneret. Betegnet på bagsiden Sæby Strand af C.M. Soya Jensen. Olie på lærred. 32,5×55.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021