12014/140
Dansk snedkermester
Cirkulært Art Deco sofabord af egetræ med metalsprosser, top af glas. Udført 1930–1940erne. H. 50. Diam. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder, tørrerevner samt finérskader på ben.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag