Robert Rauschenberg (f. Port Arthur, Texas 1925, d. Captiva Island 2008)
“Gray Gardens, fra Rockery Mounds”. Sign. Rauschenberg 79, 36/55. Ed. Gemini G.E.L. Los Angeles. Litografi i farver på Twinrocker håndgjort papir. Bladstørrelse 104×78,5.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021