12013/160
Ole Vincent Larsen (f. Næstved 1938, d. sst. 2003)
“Aftentimen”. Sign. og betegnet på bagsiden Ole Vincent Larsen. Olie på lærred. 65×80.
Aldersrelateret stand. Lille skævvridning i blændramme, som kan justere med kilerne.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag