2023/224
Daruma/Bodhidharma. Japansk figur af udskåret cyprestræ. 19. årh. H. 56.
Revner i træet. Del af næsen slået af. Baghovedet eroderet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag