1332/219
Wladislaw Chmielinski (f. Warszawa 1911, d. sst. 1979)
Vinterdag i byen med personer i en smal gade. Sign. W. T. Chmielinski. Olie på lærred. 35×25.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud