Foto endnu ikke klar
887/875
Kinesisk lågkrukke af hvidlig kunstjade udskåret med Chilong, drager samt arkaisk relief med taoistiske masker og design. Vægt 4837 gr. H. 28 cm.
Prins Henrik: Jadekunst, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud