2426/​560

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Syveren”. Seks armstole med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model 3207. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (6)

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

12.000 DKK

Solgt

Hammerslag

10.500 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK