2426/560
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Seks armstole med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model 3207. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (6)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|