2439/1606
Hollandsk oval brødbakke af sølv, med gennembrudte sider i stiliseret design, kant og bundkant med perlestaf. J.M. van Kempen & Zonen. 1905. Vægt 620 g. L. 26 cm. H. 10 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1049416 | ||
997106 | ||
210867 (Autobud) | ||
997106 | ||
210867 (Autobud) | ||
800207 | ||
210867 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.