2416/706
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med gul uranglasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 26. Diam. maks. 21.
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Flere afslag på munding.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud