2148/718
Thorkild Olsen (f. Glumsø 1890, d. 1973)
Komposition med bl.a. fisk. Blyant og akvarel på papir. Sign. monogram, betegnet Collioure 22–9-69. Lysmål 47,5×28,5. Indrammet.
Undersøgt i ramme. Papir gulnet.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag