2412/533
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på seks stole med stel af palisander, betrukket med brunt skind. Model 78. Designet 1962. Udført og mærket hos J. L. Møller, Højbjerg. 1970'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud