2034/​157

Cathrine Helene Zernichow (f. Moss, Norge 1864, d. København 1942)

Opstilling med blomster i en skål. Sign. C. Z. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 23×28.

Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag