2034/157
Cathrine Helene Zernichow (f. Moss, Norge 1864, d. København 1942)
Opstilling med blomster i en skål. Sign. C. Z. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 23×28.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag