Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Marine med sejlskibe ud for Kalundborg. Sign. Chr. Blache 1913 Kallundborg. Olie på lærred. 40×60.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer, retoucheringer samt enkelte mindre ridser med farvebortfald. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020