2431/889
Cirkulært fad af lertøj dekoreret med hjortemotiv i mosaik. Sign. CVB. Diam. 37,5.
Almindelig brugsslitage. Senere grå bemaling på bagsiden.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag