Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)
Tredelt skulptur bestående af to objekter af bronze placeret på base af hvid marmor. Usign. H. inkl. base 55. (3)
Almindelig patina, herunder nogle ridser og mærker. Bemærk: de to objekter er placeret løst på basen.
Moderne kunst og design, 4. oktober 2016