1306/154
Dansk maler, ca. 1900
Kvindeportræt. Usigneret. Olie på lærred. 47×39.
På bagsiden udstillingsetiket betegnet Emma Genbo, Kopenhagen 1900.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 4. februar 2013
Vurdering
Hammerslag