1905/503
Ivan Andersen (f. Tåstrup 1968)
“Alpe D'Huez”, 2004. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 170×200.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Moderne kunst og design, 29. januar 2019
Vurdering
Hammerslag