2203/232
Ubekendt maler, 19. årh.
Skotsk højlandskvæg ved Loch Achray. Usigneret. Olie på lærred. 51×76.
Retoucheringer. En reparation. Fold i lærredet foroven. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag