2014/812
Ubekendt designer
Barne-liggestol med stel af formbøjet bambus og rattan, beklædt med flettet peddigrør.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag