12119/204
Skandinavisk møbeldesign
Lænestol betrukket med møbelstof, knapsyet ryg, tilspidsende ben. 1940'erne. H. 45.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med krafttig slitage. En manglende knap.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag