2103/114
Kinesisk vase af porcelæn, modelleret med slank hals, dekoreret i okseblodsglasur. 20. årh.s slutning. H. 21.
Fodrand med to afslag. Krakeleringer i glasuren.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag