1336/​1506

Kaffservice af sølv, bestående af kaffekande sukkerskål og flødekande samt ikke samhørende thekande, sukkerskål indvendig forgyldt. Skævknækket rococo form. Mestre I. Warish, 1926 og Theodor Valdemar Herss, 1920. Vægt ca. 1680 gr. Kaffekande H. 28. (4)

Flødekande med trykket fod. Mindre ridser og mærker.

Varia, 5. september 2013

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK