1336/1506
Kaffservice af sølv, bestående af kaffekande sukkerskål og flødekande samt ikke samhørende thekande, sukkerskål indvendig forgyldt. Skævknækket rococo form. Mestre I. Warish, 1926 og Theodor Valdemar Herss, 1920. Vægt ca. 1680 gr. Kaffekande H. 28. (4)
Flødekande med trykket fod. Mindre ridser og mærker.
Varia, 5. september 2013
Vurdering
Hammerslag