2125/1012
Christian Pedersen-Bellinge (f. Bellinge Mark, Fyn 1897, d. 1984)
Stilleben med torsk. Sign. Chr. P. Bellinge, 1931. Olie på lærred. 58×83.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger. Én mindre reparation.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag