Italiensk maler, 18. - 19. årh.
Kanalparti med arkitekturfantasi. Usigneret. Olie på lærred. 66×136.
Lærredet er dubleret. Flere reparationer/retoucheringer. Minimalt stødmærkre med afskalning. Minimale krakeleringer og afskalninger under fernis. Let bulet ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024