1423/1622
Et par lamper af porcelæn, vaseformede, dekorerede med mørkeblå, glasur, hanke og fodstykke af forgyldt bronze. Ca. 1900. H. 69 cm. Med hvide lampeskærme. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene lampe en anelse skæv
Varia, 5. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
22 bud